MDMA kao lek za alkoholizam

Prvi put će psihoaktivna supstanca biti upotrebljena za lečenje ove bolesti.

Kako prenosi The Guardian, londonski Imperial College dobio je zeleno svetlo da sprovede studiju na 20 pacijenata koje će činiti ljudi sa problemom preteranog konzumiranja alkohola i alkoholičari povratnici, koji će biti lečeni znatnim dozama MDME od 99.9 procenata čistoće u obliku kapsula. Nakon što prođu kroz proces detoksikacije i dve terapeutske sesije, pacijentima će biti uručena droga i biće podvrgnuti celodnevnoj terapeutskoj sesiji na kojoj će meditirati i pričati sa terapeutom.

Ben Sessa, klinički psihijatar koji će se baviti probnim testovima, nada se da će tretman raditi kao i u ostalim studijama u kojima je MDMA bila korišćena za lečenje raznih trauma. U Americi se aktivno zagovara upotreba MDME u lečenju post-traumatskog stresa, depresije i anksioznosti kod ljudi, te se Multidisciplinarna Asocijacija za Psihodelične Studije trudi da dobije odobrenje od Administracije za Hranu i Lekove do 2021. godine kako bi se supstanca mogla legalno koristiti u terapijama. Postoje planovi da se MDMA i psilocibin iz magičnih pečuraka upotrebe u lečenju koje će prekinuti anksioznosti od smrti i socijalne anksioznosi kod odraslih sa autizmom.

Sesa je naglasio da se probna studija neće bazirati na MDMI, već na ojačavanju odnosa pacijent-doktor i rešavanju srži problema.

Do sada je kompanija sapuna Dr Bronners donirala 5 miliona dolara kako bi se MDMA legalno koristila u medicini.