Ozel AB / A1 Untitled [Lobster Theremin 2014]
Londonski newcomer. Sve tri trake su prekrasne ali ova mi je nakako sjela… Raw bassline, te prekrasan aranžman Ozela sa neumornog i nikada razočaravajućeg Lobstera, traka koja sigurno ovo ljeto ne ide van iz trackliste.
DJ Sprinkles – Grand Central Part I [Mule Musiq 2009]
Besprijekorno i raskošno remek djelo remiksirano sa strane Danila Plessowa (Motor City Drum Ensemble) čiji sound stvarno jako cijenim. Stvar je u originalu od DJ Sprinklesa – Sisters, I Don’t Know What This World Is Coming To.
DJ W!LD – Feel Me [20:20 Vision 2013]
Možda malo komercijalniji sound ali prekrasno isproducirano – mjesto joj je u epicentru seta da smirimo klimaks i krenemo novom rundom. Odlično ukomponiran vokal, te je sa samim tim neizbježna ljetna ljepotica.
Photek – Glamourama [Science 2000]
Photek obuhvaća sve od deep house, downtempa do drum’n’bass na albumu Solaris gdje se i nalazi ova hipnotička vokalna izvedba. Dugo vremena je prošlo od kada sam je skužio i mislim da je prava ljetna poslastica koja se neprestano vraća, čak i nakon 15 godina.
Levon Vincent – Late Night Jam [Ostgut Ton 2009]
Ne samo što je jedan od najvećih releasova u zadnjih par godina, ova traka mi je stvarno bezvremenska i strašno obožavam Levonovu produkciju te poseban sound inžinjering skill koji je u ovoj stvari izguran do vrhunca.
Osim što vrtiš izvrsne stvari, u zadnje si se vrijeme ponovno bacio i na vlastitu produkciju. Znači li to da imaš neko izdanje u planu? Otkrij nam štogod!
Što zbog posla, što zbog osobnih stvari na neko vrijeme sam stavio i album i ostalu produkciju na hold, a planiram ju tokom ljeta završiti i objaviti. Sigurno se planira nešto novo za Adriatiko Recordings, koji mi je kao i Home Made Electronica glavni label, na kojem izdajem već dosta dugo. Osim toga, ako se uspijemo dogovoriti, za jedan strani label koji ne bih još otkrio i s kojim sam već par mjeseci u pregovorima. Na njemu bi izdao par stvari na vinylu, ali više o tome drugi puta.
Tvoji su setovi poznati po zaraznim electro harmonijama, ali ne manjka niti masivnih techno beatova. Kako vidiš trenutni smjer zvuka na klupskoj sceni u Hrvatskoj i njezin idući korak?
Mislim da smo u trenutnoj poziciji gdje konkuriramo ostalim velikim gradovima gdje prevladava klupska glazba, te pratimo taj trend tvrđe glazbe, koja po meni varira između techna, housea i acida sa elementima deepa. Mislim da se to nekako osjeti ta komponenta spajanja žanrova i jako mi je drago da su svi nekako otišli malo dublje, tvrđe i kiselije.
Imaš li neko svježe otkriće među producentima, novo ime koje zaslužuje priliku?
Jako mi se sviđa produkcija Filipa Šćekića (SZCH), te prijatelja Nikole Kosa (SOK), čiji je novi, samostalni projekt s prekrasnom live izvedbom, znatan broj ljudi imao prilike čuti po zagrebačkim klubovima. To je jedino što mi je upalo u obzor, po mojem opažanju. Siguran sam da ima super producenata koji čekaju iza ugla i sramežljivo rade… takvih uvijek ima, a da li će to progurati dalje i napraviti nešto s tim i od toga, sve ovisi o njima naravno.
Opiši ukratko proces nastajanja trake pod tvojim prstima – po čemu osjećaš da u rukama imaš hit?
Jednostavno volim imati cijelo vrijeme kompjuter pri ruci, ne mogu baš sjesti i reći – idem sad napraviti odličnu traku, to je sve monotoni proces i stalan monotoni rad, bar kod mene. Radim puno loopova koje nakon nekog vremena pretvorim u traku, u cjelinu, te nastavljam poboljšavati po svojoj procjeni i ulazim u detalje. A hit, hit je teško za procijeniti što je i kako nastaje… to se dogodi kad si odsutan umom i tijelom i dopustiš da univerzum odradi matematiku, dok si u gotovo u nesvjesnom stanju (smijeh)…
Ljetni planovi! Hoćeš li nastupati uokolo ili se namjeravaš zatvoriti u laboratorij i skladati novi materijal za jesen?
Pa, neki planovi su za sada tu i ako se dese super, a ako ne – sigurno se bacam na vruću ljetnu produkciju, jer vremena je malo, a ideja puno.
Petar Car