Homofobija i seksualno uznemiravanje u klubu Masters

LGBT aktivist Viktor Zahtila za portal VoxFeminae

Nema nikakve sumnje u to kako je Masters jedan od najpopularnijih klubova zagrebačke partijanerske scene, mjesto na kojem se rado okupljaju brojni fanovi elektorničke muzike. Ali i neki drugi, što ponekad čini problem na koji je svojim nedavnim tekstom na portalu VoxFeminae upozorio istaknuti dugogodišnji LGBT aktivist Viktor Zahtila, student zagrebačkog ADU-a na odsjeku filmske i televizijske režije.

Zahtila sam navodi da je isprva htio “napisati širi tekst o homofobnom nasilju na clubbing sceni, prvenstveno zato što je to moja scena i zato što sam kroz godine doživio niz homofobnih incidenata koji bi mi redovito pokvarili večer, a kumulativno i očekivanja od noćnog života u Zagrebu”, no onda su se dogodile dvije situacije koje je u svom tekstu pobliže opisao, a koje izrazito precizno ilustriraju neželjene strane noćnog života.

Prva se dogodila njemu samom i klasičan je primjer homofobije, što nažalost nije bio prvi put da je u klubu doživio nešto slično, a druga je bila priča poznanice koja je 2020. u istom tom klubu doživjela blatantni seksualni napad. Upozoravajući na negativne strane klabinga Zahtila naglašava kako samom Mastersu nipošto ne želi ništa loše, nego naprotiv suprotno, da se pročisti od takvih negativnosti. Njegov cijeli tekst pročitajte OVDJE.

O svemu se oglasio i sam klub, priopćenjem na službenoj Facebook stranici, a prenosimo ga u cijelosti: “Nastavno na članak koji je objavljen putem platforme Vox Feminae žao nam je da se takve stvari događaju. Naša glazba je za sve ljude i tu nema razlike. Svaki novi slučaj nepravednosti i maltretiranja izaziva zgražanje kod nas i zabrinutost. Molimo Vas da svakako uvijek prijavite kod redara počinitelja ili kod osoblja kako bi spriječili bilo kakvu vrstu nelagodnosti. Da je klub miroljubivo mjesto unazad dvadeset godina može potvrditi činjenica da nikada nije došlo do bilo kakvog oblika agresije ili nasrtanja. Bilo bi nam svima žao da se uništi reputacija i vijek tog čudesnog prostora. Ovim putem se ispričavamo za bilo koji oblik nanešene duševne boli te oštro osuđujemo bilo koju formu diskriminacije.”